Captain America

captain-americaKapitán America je posledním článkem před definitivním vyhlášením zlatých časů pro Marvel, tedy před uvedením prvních Avengers. Film nám představí poslední klíčovou postavu, která ještě v rozjíždějícím se universu chyběla a připraví tak půdu pro velkolepý nástup času komiksových filmů.

Ale pěkně popořadě – tento film rozhodně nepatří k žádnému extra výkvětu, trpí podobnými zásadními nedostatky, jako první Thor, např. tím, že zkrátka není nijak extra zábavný ani chytlavý. Jedná se o jeden z posledních Marvel filmů, který si vyzkoušel do děje zasadit mnoho audio-vizuálních scén, které se až uměleckým způsobem snažily navodit atmosféru opravdového komisku. Výsledek nebyl vůbec špatný, těžko říci, proč od podobných pokusů v nových filmech studio upustilo.

Audio-vizuál vlastně nebyl nijak nepovedený, ale nebyl ani nijak úžasný, aby si člověk něco déle zapamatoval – jasně, bylo zde mnoho ohromných a zrůdných vozidel nacistického velitele, který si chtěl podmanit svět, ale krom toho, že byla obrovská, žádné jiné zapamatovatelné rysy nedostala. A poměrně zábavnou třešničkou na dort byla rudá kebule onoho šílence, která mě ale spíše rozesmála, než přesvědčila o tom, že je to vážně zlej chlápek. V tomhle ohledu tvůrci opravdu šlápli hodně vedle.

Je to zkrátka nutné uvedení nové postavy, které sice neurazí, ale ani nenadchne. Na dlouhou dobu však poslední z filmů od Marvelu, o kterém se nedá říci, že to není top, nebo extra-třída. To hlavní se totiž teprve chystá.

Uděluji 70%

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *