Rok 2014

2014 or 2015, opposite signsPočínaje letošním posledním dnem v roce jsem se rozhodl zavést novou osobní tradici, ve které bych každoročně rád zhodnotil uplynulý čas tak nějak po svém a hlavně pokud možno v optimistickém duchu, protože obzvláště v posledních letech se světem šíří velmi špatná všeobecná nálada. Možná to má svá opodstatnění a možná ne, tuto otázku už ale přenechám povolanějším. Já budu uplynuvší rok hodnotit pouze z mého osobního hlediska a hodlám se zamýšlet pouze nad věcmi, o kterých si myslím, že se mě více či méně dotýkají.

Dění ve světě

Spíše, než ve světě bych se letos rád krátce vyjádřil k dění v Evropě, která začíná svou multikulturní politikou pomalu dusit sama sebe a čím dál více lidí si to začíná uvědomovat. Nechci tvrdit, že politika, která umožňuje přijmout a nějakým způsobem se postarat o přistěhovalce nejčastěji z Afriky a východu, je obecně špatná, ale už i mnohé politické špičky si začínají uvědomovat, že je potřeba toto dělat s větším rozmyslem a strategií. Já osobně se domnívám, že ještě není pozdě fenomén přistěhovalectví podchytit, zpomalit a postupně naučit již přijaté lidi naší kultuře a hodnotám. V cestě podchycení a zpomalení jejich přílivu však bráníme my sami, protože kdykoliv se o tento podle mého názoru životně nutný krok některá z vlivných osobností politické scény pokusí, je ostatními špičkami zostuzena a téměř automaticky obviňována z rasismu. Pokud se tento přístup nezmění a Evropa dále bude přijímat nepřizpůsobivé imigranty, kteří doposud přináší více kriminality než užitku, po desetitisících, myslím si, že starý kontinent jak ho známe brzy přestane existovat. Možná ne zítra, možná ne za rok, ale brzy. V rámci mého optimistického poselství vás tímto vyzývám, nezavírejte před tímto problémem oči stejně, jako to aktuálně dělá vrcholová politická scéna, ještě máme čas tento problém řešit.

Dění v České republice

Moje zhodnocení naší kotliny se svým způsobem dotýká toho světového, jelikož spolu s fenoménem přistěhovalectví si nelze nevšimnout snahy multikulturních vládních špiček o potlačení objektivních informací, které se na veřejnost dostávají jak prostřednictvím televize, tak novin. V platnost vstupují zákony, které médiím přikazují cenzurovat určitá fakta, která veřejnost jednoznačně chce znát, například národnost a status přistěhovalce v případě jejich páchání kriminálních činů. Proti tomuto faktu bojují nejrůznější internetová média typu Parlamení listy apod., kterým jsou však bohužel zatím jen a pouze podráženy nohy. Netvrdím, že se i tato média občas nedopouští určitých přešlapů, ale věřím, že jejich nerespektování výše zmíněných cenzurních nástrojů je správná cesta a jsem za ní rád. Bohužel zde pak máme projekty typu Křišťálová Lupa, která těmto médiím udělila tzv. Anticenu za „neseriózní žurnalistiku“, či něco podobného. Na to mohu říct jen to, že ať už to znamená cokoliv, tak mě to nezajímá – zajímají mě necenzurované informace, které bohužel od „seriózních“ žurnalistů dnes už nedostaneme a proto musí vznikat podobné projekty, které ač nejsou bez chyb, tak tyto informace dávají. Cenzura už v naší historii mnohokrát vládla a vždy to dopadlo stejně. Já těmto médiím naopak uděluji cenu za odvahu, se kterou vyráží do boje proti větrným mlýnům i přesto, že kvůli naší legislativě jsou za psaní necenzurované pravdy prakticky „jednou nohou v kriminále“. Jsem rád, že tito odvážní lidé bojující za pravdu a změnu jsou stále mezi námi.

Dění v mém profesním životě

Rok 2014 byl ve znamení rozmyslu a rozjezdu. Ujasnil jsem si, čemu se chci v příštích letech věnovat, co má pro mne nejvyšší prioritu a začal jsem tomu podřizovat můj profesní život i systematické vzdělávání. Byl to rok, kdy jsem uskutečnil své dlouholeté sny vytvořením unikátního webového redakčního systému Smart CMS, na kterém chci v následujících letech stavět své další pracovní úspěchy – rozumějte webové prezentace mých současných i budoucích klientů, a díky kterému se časem chci oprostit od závislosti na spolupráci s většími firmami, pro které působím jako externista. Krátce po spuštění tohoto redakčního systému jsem zkusil sehnat pár prvních klientů a to se také podařilo – v tomto okamžiku už na Smart CMS běží první desítka projektů a běží moc dobře. Cesta tohoto redakčního systému je teprve na počátku, každým dnem přibývají nové myšlenky a nápady na různá vylepšení a rozšíření, ale důležité je, že po tvrdé práci a mnoha probdělých nocích plných programování systém stabilně běží a moji klienti jsou s ním spokojeni. V následujících letech bych se rád úplně odstřihl od potřeby spolupracovat s dalšími firmami kvůli finanční stabilitě a stal se pánem celých 100% svého času. Nejsem si jistý, že se to podaří již v roce 2015, ale rád bych se k vysněnému cíli opět trochu přiblížil.

Dění v mém osobním životě

I v tomto odstavci musím vyjádřit samé pozitivní emoce. Od pracovních úspěchů se odvíjí i větší duševní klid a s ním spojená spokojenost s osobním životem, ve kterém jsem velké množství času věnoval své skvělé a jedinečně rodině, která je pro mě jedním z nejdůležitějších zdrojů radosti a štěstí. Celý rok poté vyvrcholil v podzimním čase, kdy jsem se zasnoubil s přítelkyní a přes to, že spolu již nějaký ten pátek žijeme, nyní plánujeme společnou budoucnost. Kdyby byly všechny následující léta úspěšné alespoň jako toto, byl bych vskutku šťastným člověkem.

Závěrem

Jak je mým dobrým zvykem v tomto zápisníku, i uplynulý rok si zaslouží své vlastní číselné zhodnocení, které odráží průměr hodnocení jednotlivých částí, z nichž ty osobní a profesní mají největší váhu. Změnit svět je krásná a ušlechtilá touha, ale bez pevného a stabilního osobního zázemí ji zkrátka nelze realizovat.

Uděluji 80%

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *