Ekonomický systém Stormware Pohoda a jeho nákup

stormware-pohodaAsi byste na blogu programátora nečekali recenzi účetního software, ale musím tak trochu vyzdvihnout zkušenosti s tímto programem a vůbec celou firmou, která za ním stojí.

V roce 2008 jsem si jako přivýdělek ke studiu založil internetový obchod. Prvních několik měsíců jsem studoval, jak nejlépe si ručně vést daňovou evidenci, zkoušel jsem různé fakturační programy, a také nejrůznější utilitky na tisk poštovních sestav, které by mi usnadnili tisk štítků na obálky, složenek a podobných věcí.

Po tomto frustrujícím období jsem si z domovské stránky jihlavské firmy Stormware stáhl testovací verzi jejich kompletního ekonomického programu Pohoda, který sliboval jak vedení daňově evidence (kterou jsem do té doby vedl v Excelu a na papírových štítcích), tak tisk faktur a hlavně veškerých tiskových sestav, které byly potřeba pro odesílání zásilek. Výsledkem bylo, že se mi program velmi zalíbil, a tak jsem si objednal za poměrně nemalé peníze jeho plnou verzi + napojení na můj e-shop od externího programátora. Díky tomu jsem mohl jediným tlačítkem stahovat objednávky z e-shopu přímo do Pohody.

No a s tím jsem více než spokojeně fungoval po celou dobu vlastnictví obchodu. Přesto, že se jedná o ryze účetnický program, během krátké doby jsem se ho naučil skvěle ovládat a vést si díky němu daňovou evidenci bez potřeby účetního – a to podotýkám, že nemám žádnou školu ekonomického zaměření 🙂 Přesto, že na mnoha místech se Pohoda ovládá trochu krkolomně, jsem si na to rychle zvykl a brzy jsem zvesela tiskl štítky na obálky, složenky, i poštovní podací archy. Počáteční investice tam pro studujícího a začínajícího podnikatele byla poměrně vysoká, ale jsem si jist, že se mi několikanásobně vyplatila zpět v úsporách času i peněz.

Tolik asi k zběžnému zhodnocení programu jako takového. S čím jsem se však hlavně chtěl podělit, je příběh z dnešního rána. Moje stará licence Pohody už byla 5 let neaktuální a tak jsem se rozhodl hlavně kvůli DPH sazbám pro upgrade. Již nevlastním e-shop a živím se výhradně jako programátor. Bude mi tedy stačit nejlevnější varianta Pohoda Mini, která již nepodporuje evidenci majetku a tisk poštovních sestav. Aktuálně stojí 2000 Kč. Vyplnil a odeslal jsem tedy objednávku a po několika hodinách se stalo něco, co bych nikdy neočekával, že se může stát. Volala mi pracovnice firmy Stormware, že mi doporučuje neobjednávat celý program znovu, ale že díky mému vlastnictví staré licence z roku 2008 mohu nyní na požadovanou aktuální variantu programu provést upgrade za pouhých 690 Kč. Inu, neberte to. Díky vstřícné a aktivní zaměstnankyni jsem ušetřil přes 1300 Kč a dostanu přitom stejné zboží za násobně menší cenu, o čemž jsem neměl tušení, že je možné. Přitom stačilo, aby firma zkrátka jen automatizovaně zpracovala moji původní objednávku, nic se nemuselo řešit, a vydělali by více. To se však nestalo, a já si za to této firmy opravdu moc vážím! Nejde sice o žádnou závratnou sumu peněz, ale ten přístup mi skutečně rozjasnil den a dodal víru, že stále ještě existují slušné firmy. Děkuji za to, a ve svém zhodnocení odrazím nejen kvalitu produktu jako takového, ale i lidí, jež jej prodávají.

 

Comments

  1. By Kačka

    Odpovědět

    • By admin

      Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *